VZP nabízí příspěvek na odsávačky mateřského mléka

06.01.2016

VZP nabízí příspěvek na pomůcky ke kojení jako jsou například odsávačky mateřského mléka, laktační pomůcky, prsní vložky.
VZP nabízí příspěvek na odsávačky mateřského mléka

Maminky v Klubu Pevného Zdraví mohou po porodu využít finanční příspěvky na podporu dobré psychické i fyzické kondice.

Maminky mohou díky Klubu pevného zdraví v období od získání těhotenské průkazky až do 12 měsíců po porodu využít finanční příspěvky na podporu dobré psychické i fyzické kondice. Požádat mohou také o příspěvky určené jejich dětem, a to v programu DĚTI například na nehrazená očkování nebo pohybové aktivity.

MAMINKÁM DOPORUČUJEME ODSÁVAČKU MATEŘSKÉHO MLÉKA MAMILAT

Elektrická odsávačka mateřského mléka MAMILAT je profesionální přístroj vyrobený v souladu s nejnovějšími technologiemi a platnými bezpečnostními normami EU (ISO 10079-1) vhodný na novorozenecká a porodnická oddělení nemocnic, ale také pro maminky k používání v domácnosti v případě, že dítě se pouští matčina prsu a nechce sát mléko. Odsávačka MAMILAT je vybavena 2 polykarbonátovými láhvemi o objemu 150 a 250 ml včetně prsních aplikátorů

 

BUDOUCÍ MAMINKY
Příspěvek je možné využít na jednu nebo více aktivit v tomto programu (v rámci jednoho těhotenství)
do celkové výše 1 000 Kč:
na prvotrimestrální screening
na podpůrné aktivity těhotných nebo kojících žen (vhodná pohybová aktivita v těhotenství, kurz přípravy k porodu pořádaný porodnicí, ochranné pomůcky pro doprovod u porodu, kompresivní těhotenské punčocháče, pomůcky ke kojení -absorpční prsní vložky, kontaktní kojicí kloboučky, chrániče prsních bradavek, tampony do podprsenky, formovače bradavek).
O příspěvek může žádat budoucí maminka na základě předložení platného těhotenského průkazu, maminka, která porodila, na základě předložení rodného listu dítěte.
Maminky mohou zároveň čerpat příspěvek v programu DOSPĚLÍ.

Příspěvek pro budoucí maminky do výše 1000 Kč

Příspěvek je možné využít na jednu nebo více aktivit v tomto programu (v rámci jednoho těhotenství) do celkové výše 1 000 Kč:

  • na prvotrimestrální screening
  • na podpůrné aktivity těhotných nebo kojících žen (vhodná pohybová aktivita v těhotenství, kurz přípravy k porodu pořádaný porodnicí, ochranné pomůcky pro doprovod u porodu, kompresivní těhotenské punčocháče, pomůcky ke kojení -absorpční prsní vložky, kontaktní kojicí kloboučky, chrániče prsních bradavek, tampony do podprsenky, formovače bradavek).
  • poznámka redakce webu Odsávačka.com: Na stránce Dotazy klientů VZP je uvedeno: "Na pomůcky ke kojení sice VZP příspěvek nabízí, ale jsou jimi míněny např. odsávačky mateřského mléka, laktační pomůcky, prsní vložky aj."

O příspěvek může žádat budoucí maminka na základě předložení platného těhotenského průkazu, maminka, která porodila, na základě předložení rodného listu dítěte.

 

Veškeré dotazy k možnosti čerpání příspěvků na odsávačky mateřského mléka vám zodpoví specialisté VZP na telefonní lince 952 222 222!

Dobrá rada na závěr

Další užitečné zdravotnické prostředky a lékařské přístroje pro prevenci anebo domácí doléčení nemocí najdete na stránce zdravotní pomůcky.

Přejeme vám krásné mateřství a pevné zdraví!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o

 

Přidejte se k nám
© 1998 - 2021 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. | odsávačky | webdesign Plzeň