Neonatologickém oddělení FN Brno zajistí novorozencům klid a teplé mléko díky novým darovaným přístrojům

04.11.2016

Jednotka intenzivní a resuscitační péče Neonatologického oddělení FN Brno (JIRPN FN Brno) získala darem několik nových přístrojů od tatínka chlapečka, který byl na oddělení několik týdnů hospitalizován.
Neonatologickém oddělení FN Brno zajistí novorozencům klid a teplé mléko díky novým darovaným přístrojům

Přístroj UCHO snímá intenzitu hluku v prostředí

Jednotka intenzivní a resuscitační péče Neonatologického oddělení FN Brno (JIRPN FN Brno) získala darem tzv. UCHO, přístroj, který snímá intenzitu hluku v prostředí, lze na něm nastavit rozmezí světelného alarmu pro hluk. Personál je tak vždy „upozorněn" na narůstající nežádoucí hluk. UCHO se tak stává pomocníkem k vytvoření komfortního prostředí pro zdravý vývoj dětí v časném postnatálním období. Úroveň hluku vyšší než 50 dB je nežádoucí, nesplňuje optimální podmínky prostředí pro vývojovou péči. Zdravotnický tým JIRPN si stanovil cíl omezit hlučnost na pracovišti, k čemuž slouží právě trvalá detekce intenzity hluku.

Ohřívačky mléka pro novorozence

Neméně významným darem jsou dvě špičkové ohřívačky mléka pro novorozence CALESCA. Lze v nich ohřívat mléko ve všech typech kojeneckých lahví i stříkaček, doba ohřevu i rozmražení dávky je řízena zadaným množstvím mléka a požadovanou teplotou.

Dárce přístrojů

Dárcem všech tří zařízení v celkové hodnotě 70 000 Kč je tatínek chlapečka, který se narodil ve 26. t. g., vážil 850 g. Na JIRPN FN Brno pobýval téměř 40 dnů. Domů odcházel z RI pro nedonošené novorozence po 76 dnech hospitalizace s váhou 2300 g plně kojený.

 

Fakultní nemocnice Brno celé rodině moc děkuje za její dar, který pomůže ostatním novorozencům.

 

Poznámka redakce: Novorozenci se krmí mateřským mlékem přímo od maminek. Užitečným pomocníkem při péči o miminko jsou odsávačky mateřského mléka. Mléko se odsaje a pak se zamrazí v mrazničce pro pozdější použití.

 

Foto: FN Brno

Přejeme všem miminkům a maminkám pevné zdraví!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

Kontakty: Google+ nebo email: krasny@szo.cz

 

Přidejte se k nám
© 1998 - 2021 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. | odsávačky | webdesign Plzeň