Republikové statistiky naznačují pokles nově narozených dětí, ale ve Fakultní nemocnici Plzeň jsou čísla stále vysoká

05.01.2016

Gynekologicko-porodnická klinika společně s Neonatologickým oddělením FN Plzeň přivádí na svět ročně více jak 3300 dětí. Prozradíme vám, jaké jsou mezi čerstvými maminkami oblíbené odsávačky mateřského mléka a další zdravotnické pomůcky.
Republikové statistiky naznačují pokles nově narozených dětí, ale ve Fakultní nemocnici Plzeň jsou čísla stále vysoká

I když republikové statistiky naznačují pokles nově narozených dětí, ve Fakultní nemocnici Plzeň jsou čísla stále vysoká. Gynekologicko-porodnická klinika společně s Neonatologickým oddělením přivádí na svět ročně více jak 3300 dětí.


Maminky si chválí krásné prostředí Gynekologicko-porodnické kliniky, ve kterém mají naprostý komfort. Porodní pokoje svým vybavením umožňují rodičům zažít jedinečnost okamžiku zrození přesně v podmínkách, které si přejí, budoucí maminky i s doprovodem zůstávají na přiděleném pokoji po celou dobu porodu.

 

 

O miminka, která právě přišla na svět, pečují odborníci Neonatologického oddělení, kteří během pobytu na oddělení v systému rooming-in maminkám radí, jak správně kojit a celkově pečovat o svého potomka.

 

 

Čísla naznačují, že spokojenost se službami ve FN Plzeň, je již dlouhodobá:

 

Počet narozených dětí 2013              3281

Počet narozených dětí 2014              3370 (156 narozených dvojčat)

Počet narozených dětí 2015              3311 (172 narozených dvojčat a jedny trojčata)

 

Prvním miminkem, které přišlo na svět na Gynekologicko-porodnické klinice FN Plzeň v roce 2016, je malá Adrianka, s mírami 3200 gramů a 50 cm, pláč narozené holčičky porodníci  uslyšeli 13 minut po silvestrovské půlnoci. Posledním dítětem, které zakončilo porodní rok 2015, je malý Matěj, který přišel na svět 31.prosince 2 hodiny před půlnocí, přesný čas narození 21:49 hod.

A jaké jsou mezi maminkami oblíbené odsávačky mateřského mléka a další šikovné zdravotnické pomůcky?

1) Prsní odsávačky

Pokud máte potíže s kojením miminka, které se pouští matčina prsu a nechce sát mléko, máme pro vás dobrou radu.

 

Doporučujeme vám odsávačku mateřského mléka MAMILAT, která je oblíbená mezi maminkami na mateřské dovolené a take zdravotnickým personálem. Oblibu maminek si tato odsávačka získala především díky snadnému a jemnému odsávání mléka. Odsávačka je vhodná pro domácí použití i na novorozenecká a porodnická oddělení nemocnic.

 

Tato italská odsávačka mateřského mléka je profesionální odsávací přístroj vyrobený v souladu s nejnovějšími technologiemi a splňuje bezpečnostní normy EU. Odsávačka je vybavena dvěma polykarbonátovými lahvemi. První lahvička má objem 150 ml a druhá 250 ml. Lahvičky jsou samozřejmě vybaveny prsními adaptéry.

2) Bezkontaktní teploměry pro malé děti

Novopečeným rodičům přijdou vhod také bezkontaktní teploměry určené pro profesionální i domácí použití (čelní, dětský teploměr). V eshopu www.szo.cz nabízíme špičkový bezdotykový teploměr pro měření tělesné teploty dospělých i dětí a také infra teploměr k rychlému měření teploty kojenecké láhve, dětské výživy nebo mléka, vody ve vaničce pro koupání miminka.

3) Dezinfekční ubrousky pro čerstvě narozená miminka

V domácnosti, do které přijde miminko, se také hodí dezinfekční ubrousky a utěrky určené na ruce a malé předměty. Doporučujeme vám dezinfekční ubrousky na dětské hračky na bázi stabilních kysličníků určené k otírání nábytku, hraček, předmětů a to i takových, které může dítě olizovat (dudlík). Výrobek je schválený pro NEONATALOGII, tzn. čerstvě narozená miminka, která jsou nejcitlivější.

Přejeme vám krásné mateřství a pevné zdraví!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o

 

Přidejte se k nám
© 1998 - 2021 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. | odsávačky | webdesign Plzeň