Tradiční setkání ke Světovému dni předčasně narozených dětí proběhlo v Ústí

01.12.2016

Krajská zdravotní, a. s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se letos poprvé zapojila do oslav Světového dne předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopadu.
Tradiční setkání ke Světovému dni předčasně narozených dětí proběhlo v Ústí

Tradiční setkání předčasně narozených dětí

Spolu s dalšími městy, kde se po celém světě v tento den rozsvěcí významná místa purpurovou barvou, rozsvítila se i dominanta metropole Ústeckého kraje, zámeček Větruše. V tento den proběhlo i tradiční setkání předčasně narozených dětí v ústeckém dětském centru „Domeček u Rondelu“. Záštitu nad akcí převzala primátorka statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věra Nechybová.

Novorozenecké oddělení poskytuje péči novorozencům narozeným od 24. týdne těhotenství

MUDr. Ing. Martin Pánek uvedl, že ústecké novorozenecké oddělení je jedním z 12 perinatologických center v České republice, které poskytuje péči všem patologickým novorozencům narozeným od 24. týdne těhotenství. „Tyto děti potřebují vysoce specializovanou péči a narození takového miminka výrazně ovlivňuje život celé rodiny. Rozhodli jsme se proto pro pořádání pravidelných setkání našich bývalých dětských pacientů. Je to velmi dobrá zpětná vazba i pro nás, zdravotníky. Vidíme, jak naši malí pacienti rostou a vyvíjejí se a samozřejmě to má velký význam i pro rodiče, kteří jsou leckdy z velké dálky a zde mají možnost se potkat s rodiči, řešícími stejné nebo obdobné problémy, které rodiče donošených dětí prakticky neznají,“ řekl MUDr. Ing. Martin Pánek.

 

 

Bohatý program byl nachystán pro všechny zúčastněné

Pro nedonošené děti, jejich sourozence a rodiče byl v dětském centru „Domeček u Rondelu“ připraven pestrý program. Poté se všichni společně vydali do Obchodního centra Forum v Ústí nad Labem, aby z nevyššího patra zhlédli purpurově nasvícený zámeček Větruše. „Na srazu ,minidětí´ jsme podruhé. Je dobře, že se taková setkání pořádají. Mohu vidět maminky a jejich děti, se kterými jsem v ústecké porodnici prožívala těžké chvíle života. Sraz beru i jako takové poděkování lékařům a zdravotním sestrám, které s námi tímto obdobím prošli,“ řekla maminka Jana Perović z Jablonce nad Nisou, které se ve 24. týdnu těhotenství narodil v ústecké Masarykově nemocnici syn Dušan.

 

 

150 dětí na jednotce intenzivní nebo intermediární péče

Zdravotníci Novorozeneckého oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., každoročně hospitalizují zhruba 150 dětí na jednotce intenzivní nebo intermediární péče. Tím nejčastějším důvodem je jejich předčasný příchod na svět, který s sebou může nést různé zdravotní komplikace.

 

 

Poznámka redakce: Novorozenci na novorozeneckém oddělení se krmí mateřským mlékem přímo od maminek. Užitečným pomocníkem při péči o miminko jsou odsávačky mateřského mléka. Mléko se odsaje a pak se zamrazí v mrazničce pro pozdější použití.

 

Další šikovné zdravotnické prostředky a domácí lékařské přístroje najdete na stránce zdravotní pomůcky.

 

Foto: Organizační a tiskové oddělení Krajská zdravotní, a.s.

Přejeme všem miminkům a maminkám pevné zdraví!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.


Přidejte si nás na FACEBOOK, ať se dozvíte o všech novinkách jako první!


Kontakty: Google+ nebo email: krasny@szo.cz

 

Přidejte se k nám
© 1998 - 2021 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. | odsávačky | webdesign Plzeň