Trápí vás chrápání a chcete zase spát jako miminko?

16.08.2016

Hledáte účinný přístroj proti chrápání? Chcete se zase vyspat do růžova jako miminko? Vyzkoušejte spánkovou terapii!
Trápí vás chrápání a chcete zase spát jako miminko?

Trpíte chrápáním a bolestmi hlavy?

Máte neklidný spánek? Probouzíte se s pocitem nedostatku dechu a lapání po dechu? Pak vykazujete příznaky spánkové APNOE. Jde o onemocnění patřící mezi poruchy spánku, které je charakterizováno chrápáním, poruchami dýchání a projevuje se zástavou dechu v průběhu spánku.

 

Podle průzkumů spánková apnoe postihuje podstatnou část společnosti – trpí jí až 20 % mužů a 10 % žen – ale většina postižených vůbec netuší, že toto onemocní má. Kromě nadměrné únavy a spavosti během dne se spánková apnoe projevuje také hlasitým chrápáním při spánku. Nikoliv každý kdo chrápe, ale trpí spánkovou apnoe – nezbytné je proto vyšetření ve specializované spánkové laboratoři. Zjistí se tak, zda pacient trpí poruchou dýchání ve spánku, jak závažná tato porucha je, a jedná-li se o obstrukční (OSA) nebo centrální typ této poruchy. Na základě toho je možné navrhnout vhodný způsob léčby.

 

Jedinec postižený spánkovou apnoe opakovaně v průběhu noci přestává dýchat na více než deset sekund. Tím se zhoršuje okysličení jeho mozku a srdce a takto nemocný člověk se kvůli zástavám dechu často probouzí, i když o tom neví.

 

Lidé s poruchou spánku ráno vstávají nevyspalí a během dne se cítí unavení a mohou lehce usnout. Hrozí jim mikrospánek při řízení auta nebo obsluze strojů a tedy vážné riziko nehod nebo úrazu. Onemocnění spánkovou apnoe také zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Jak léčit spánkové apnoe?

Za prevenci můžeme považovat odstranění nebo omezení následujících rizikových faktorů:

  • zbavte se obezity
  • jezte střídmě a zdravě
  • vyvarujte se nadměrné konzumace alkoholu
  • buďte opatrní s hypnotiky (léky na spaní)
  • vyzkoušet můžete také spánkovou terapii

Přístroj na léčbu spánkové apnoe

Proti nezdravému chrápaní a apnoe můžeme použít například zdravotnický prostředek SLEEPCUBE, kterému se lidově říká maska proti chrápání. Jak tato noční maska funguje? Pacient doma spí se speciální maskou napojenou na přetlakový přístroj. Pomocí tohoto přístroje je do obličejové masky vháněn vzduch pod tlakem. Přístroj sleduje hodnoty tlaku a dokáže zobrazit, jaký tlak je pro daného pacienta nejlepší, aby se poklesy hladiny kyslíku a zástavy dechu objevovaly co nejméně.

Přejeme vám klidný a vydatný spánek a pohodový den!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

Kontakty: Google+ nebo email: krasny@szo.cz

 

Přidejte se k nám
© 1998 - 2021 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. | odsávačky | webdesign Plzeň