Zdravotní odsávačka má využití v ambulanci i terénu

26.08.2015

Odsávačka pomáhá lékařům v terénu i v nemocnicích na ambulanci. Jde o lékařský přístroj, který slouží k odsávání tělních tekutin, krve, sekretu, zvratků a hlenu.
Zdravotní odsávačka má využití v ambulanci i terénu

Zdravotní odsávačka je pomocníkem v ambulanci i terénu

Málokterý zdravotník, lékař nebo ošetřující personál nezná pojem zdravotní odsávačka. Odsávačka je lékařský přístroj, který slouží k odsávání tělních tekutin, krve, sekretu, zvratků a hlenu. Využití zdravotní odsávačky je velice široké: bývá užitečným pomocníkem na operačních sálech, při menších chirurgických výkonech, na ambulancích, ale i při práci zdravotníků v terénu. Proto se vyrábějí zdravotní odsávačky, jež jsou napájeny z elektrického zdroje, nebo jsou na baterii. Přenosné zdravotní odsávačky oceňují především lékaři a sestry, kteří vyjíždějí za pacienty sanitkou.

odsávačky hlenů

Jednopístová nebo dvoupístová zdravotní odsávačka?

Elektrická zdravotní odsávačka může být buď jednopístová s průtokem tekutiny patnáct litrů za minutu, nebo dvoupístová s průtokem dvaadvacet litrů za minutu. Obsahuje jednolitrovou sací lahev s pojistným ventilem, silikonovou sací hadici a mikrobiologický filtr. Hmotnost této odsávačky je čtyři a půl kilogramu. Oproti tomu je přenosná bateriová odsávačka těžší, váží pět a půl kilogramu, ale i s akumulátorem. Akumulátor napájí bateriovou odsávačku, jež tak může pracovat až 45 minut bez přestávky. Součástí akumulátorové odsávačky je rovněž litrová sací lahev, silikonová hadice a mikrobiologický filtr, nabíječka a brašna. Akumulátor odsávačky se dobíjí buď z elektrického zdroje pomocí nabíječky, nebo v automobilu s podporou propojovacího kabelu (12 V), který dodáváme s odsávačkou. Sací podtlak obou typů odsávaček je -0,80 barů.

Italské lékařské odsávačky Aspeed

Naše firma Krásný – zdravotnická technika, s. r. o., je dovozcem lékařských odsávaček Aspeed od prověřeného italského výrobce 3A HEALTH CARE. Díky tomu, že se naše síť rozšířila na dvaadvacet prodejních míst v Česku, můžeme doručit veškerou zdravotní techniku i do nejodlehlejších míst v republice. Samozřejmě poskytujeme i servis, revize a zajišťujeme opravy lékařských zařízení. Kvalita našich služeb byla oceněna společností DET NORSKE VERITAS mnoha certifikáty. Zároveň jsme splnili podmínky systému managementu jakosti dle norem jakosti ISO 9001:2008 a ISO 13485:2003.

Přidejte se k nám
© 1998 - 2021 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. | odsávačky | webdesign Plzeň